Oblasti podpory, které nabízíme

Jakmile se rodina ocitne v situaci, kdy někdo onemocní onkologickým onemocněním, najednou se jim z minuty na minutu obrátí život vzhůru nohama. Zapomenou na vše okolo a život se upne pouze na péči a pomoc nemocnému. Mnohdy hlava plná myšlenek neví kudy kam. Budeme se snažit Vám v této težké situaci ukázat, jak si můžete toto těžké období aspoň z části usnadnit.


Orientaci v situaci

  • Člověk, který se čerstvě dozví svou diagnózu je v šoku. Život se mu v tu chvíli zataví a není schopen racionálně uvažovat. Pomůžeme Vám utřídit si Vaše myšlenky a nabídneme Vám pomoc.


Ekonomickou podporu

  • Onkologické onemocnění s sebou přináší do života nemocného i pro celou jeho rodinu velkou finanční zátěž. Nemocný přestává pracovat a jeho blízcí často částečně také. Většina z nás se v komplikovaném systému není schopna rychle a efektivně zorientovat, zejména v situaci čerstvé diagnózy. Pacient na svou léčbu potřebuje klid a hlavně sílu. Výpadek finančních je další obrovský stresový faktor, který může být větší překážkou, než nemoc samotná. Stabilizace finanční situace je jedním z možností jak se pokusit alespoň o částečný návrat do aktivního života. 


Paliativní péči

  • Každá vážná nemoc je fyzicky i psychicky velmi náročná, o terminálním stadiu to platí dvojnásob. V případě kdy selhali všechny všechny možnosti léčby, je třeba se připravit na důstojný odchod. Paliativní léčba již nedokáže pacienta zcela vyléčit, ale dokáže zlepšit kvalitu jeho života a to zejména v terminálním stádiu nemoci. Jedná se zejména o léčbu bolesti, speciální výživu, psychologickou i duchovní podporu, důstojné zacházení. Pokusíme se pro vás najít nejvhodnější řešení, které bude respektovat vaše potřeby. Ať už by se jednalo o odbornou péči zdravotní, psychologickou podporu atp. Jsme tady pro vás. Sami jsme tím prošli.

Psychickou podporu

  • Onkologického onemocnění je velmi těžkým a náročným obdobím, nejen pro nemocného, ale i pro jeho nejbližší. Strach je přirozený a hlava plná myšlenek pochopitelná. Je však důležité, nedusit to uvnitř sebe a nestydět se říct si o pomoc, protože s klidnou myslí se tělo daleko lépe regeneruje. Spolupracujeme s psychology, psychoterapeuty i psychiatry, kteří Vám mohou pomoci nalézt klid a vyrovnat se s danou realitou.


Osvětu v rámci zdraví

  • Kvůli onkologické léčbě, která je zahrnuta dávkami chemoterapii u nemocného neprobíhá látková výměna a zpracování potravy stejným způsobem jako u zdravého člověka. Proto je velmi důležité, aby nutriční specialista pravidelně vyhodnocoval pacientovu kondici a dle toho i doporučil doplňky stravy k danému stavu.


Podporu po ukončení úspěšné léčby  

  • Po prodělání vážné nemoci není nic, jako dřív. Člověk přehodnotí svůj život. V případě zájmu se na nás můžete s čímkoli obrátit. Pokud se nedokážete vrátit do práce a dělat věci, jako jste byli zvyklý. Pokud bude potřeba odborná péče zdravotní nebo psychologická. Pomůžeme se vám vrátit zpět do života. 

Buďte s námi ve spojení

Nechte si posílat prezentace odborných lékařských článků o prevenci onkologických onemocnění a civilizačních chorob.