Jak nadační fond vlastně vznikl

Nadační fond Yvety Wenghové - Buď láskou vznikl po těžce prožité zkušenosti zdravotní sestry Nikol Wenghové. Její mamince Yvetě Wenghové byl v roce 2020, kdy měla pouhých 53 let diagnostikovaný agresivní adenokarcinom žaludku. Bohužel, po 10 měsících velmi těžkého boje, ji doma 1.2.2021 maminka odešla v náručí. To, že její duše přešla zase o kus dál, na vyšší formu bytí, však neznamená, že zde nezůstala její celoživotní dobrosrdečnost, obětavost a bezpodmínečná láska pro druhé.

Nikol se po jejím odchodu vydala na poutní cestu z Portugalska do Santiaga de Compostela ve španělské Galicii. O tomto posvátném místě ji řekla právě maminka pár dní, před svým odchodem a tak se rozhodla pouť jít právě pro ni. V průběhu svých kroků, kdy se fyzická bolest střídala s bolestí psychickou a kdy jejím jediným společníkem byly na následujících 330 kilometrů jen její vlastní myšlenky, ani netušila, jak moc ji tato cesta změní život.

Založení Nadačního fondu nebylo náhodné. Před několika lety vytvořila webové stránky "Buď láskou" s touhou šířit dobro, něco na světě zlepšit... jelikož však necítila jakým směrem se má projekt ubírat a co má vlastně splňovat, stránky ležely dlouhá léta bez povšimnutí. Teprve na cestě do Santiaga ji došlo, že to vše mělo svůj důvod.... Vznikl Nadační fond Yvety Wenghové - Buď láskou. Na věčnou památku úžasné ženy a maminky - podporuje jak onkologicky nemocné pacienty, tak program pro prevenci a jeho název šíří její odkaz. Kdyby byl každý láskou, jako právě Yveta Wenghová, svět by byl o mnoho krásnější.... a tak tuto lásku posíláme dál... N.

  Členové nadačního fondu


Yveta Wenghová

In memoriam


Nikol Wenghová

Zakladatelka a předsedkyně správní rady


Miroslav Lolek

Revizor 

Buďte s námi ve spojení

Nechte si posílat prezentace odborných lékařských článků o prevenci onkologických onemocnění a civilizačních chorob.